sharif

به گزارش روابط عمومی دانشگاه شریف؛ طرح سردر جدید دانشگاه صنعتی شریف توسط مهندس شهاب الدین ارفعی یکی از مفاخر معماری ایران طراحی شده است و تا اوایل مهرماه اجرا و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.
بنا بر این گزارش؛ جهت طراحی و ساخت سردر دانشگاه صنعتی شریف از ده معمار برجسته‌ی ایرانی که دارای شهرت و اعتبار جهانی هستند دعوت به عمل آمد بود تا با شرکت در این مسابقه ظرف یک ماه طرح‌های خود را به دبیرخانه مسابقه ارسال نمایند، که از این میان هشت نفر از دعوت شدگان در مسابقه شرکت نموده و طرح‌های خود را به دبیرخانه ارایه نمودند و در این میان دو طرح ارایه شده توسط مهندس شهاب الدین ارفعی و دکتر فواد رفیعی مشترکاً رتبه‌ی نخست را کسب نمودند و در نهایت طرح ارایه شده مهندس شهاب الدین ارفعی با نظر هیئت رییسه دانشگاه انتخاب گردید.

مهندس شیخ الاسلام مدیر امور ساختمان و تأسیسات دانشگاه در خصوص ویژگی‌های سردر جدید دانشگاه شریف گفت: سردر جدید دانشگاه شریف با 30 متر طول، 12 متر ارتفاع و 10 متر عرض دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است و طراح آن هویت معماری دانشگاه را حفظ کرده است.
وی افزود: معبرهای نیم دایره‌ای که در طراحی سردر مورد استفاده قرار گرفته الهام گرفته از معماری قدیم دانشگاه و سقف‌های نیم دایره‌ای است که در ساختمان‌ ابن سینا، دانشکده‌های مهندسی برق، شیمی،صنایع و … به کار گرفته شده است.
وی افزود: پیش بینی شده است که این طرح سنتی به روش صنعتی اجرا گردد و به جای استفاده از بنّا و داربست، آجرهای سردر در کارگاهی به صورت صنعتی و پیش ساخته تهیه و در محل سردر نصب گردد که این شیوه ی ساخت الگوی جدیدی در کشور می‌باشد.
مدیر امور ساختمان و تاسیسات دانشگاه در خصوص هزینه ساخت این سردر گفت: پیش بینی می‌شود حدود 3میلیارد تومان هزینه صرف اجرای سردر شود که طی توافقاتی مقرر گردیده این هزینه توسط یکی از شرکت‌های وابسته به همراه اول تامین گردد.

همچنین در این مراسم دکتر عارف نیز حضور داشتند.

sharif-sardar

 

 

sharif-sardar2

منبع: روابط عمومی دانشگاه شریف

مطالب سیویل وب را در کانال تلگرام سیویل وب دنبال کنید ♥