سیویل وب

سیویل وب

مرجع مهندسی عمران و معماری

 کنگره بین المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
فرادرس
کانال تلگرام سیویل وب

کنگره بین المللی دینامیک سازه، عمران و مقاوم سازی ساختار شهری

civilweb مزایای شرکت در کنگره: 1- امکان تعامل و همکاری رو در رو بین اساتید، صاحب نظران، مدیران و دست اندرکاران بخش هنر، معماری و شهرسازی کشور 2- رونمایی از مقالات پذیرفته شده در پایگاه سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی و سایر ژورنال های پشتیبان کنگره 3- ارائه گواهی حضور در کنگره برای شرکت کنندگان بدون مقاله با شرکت در ویدئو کنفرانس اینترنتی 4- عدم تفاوت بین گواهینامه های پذیرش مقاله برای شرکت کنندگان حضوری و غیر حضوری 5- ثبت نام از علاقه مندان جهت شرکت در کنگره به صورت حضوری وغیر حضوری 6- آشنایی با اساتید برجسته کشور و ده ها نماینده، کارفرما و سازمان در زمانی کوتاه 7- ارائه گواهی مقاله و لوح فشرده مقالات کنگره با درج تمامی مقالات پذیرفته شده 8- اهداء بسته کنگره شامل لوح فشرده مجموعه مقالات کامل به مقاله دهندگان 9- ارائه گواهی پذیرش، چاپ و ارائه مقاله برای مقاله دهندگان 10- صدور گواهی پذیرش مقاله به تعداد نویسندگان 11- اهداء تندیس و لوح تقدیر و جوایز نفیس 12- برگزاری پنل ها و کارگاههای تخصصی - جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه ورود به سایت کنگره کلیک کنید.

ورود به سایت کنگره...


Amir Sepahvand

تسهیلات نصب نیروگاه برق خورشیدی در ساختمان

bargh-khanegi

معاون وزیر نیرو با اشاره به ارائه تسهیلات برای احداث صفحات برق خورشیدی در ساختمان‌های مسکونی، اعلام کرد: تا سقف ۵۰ درصد هزینه ساخت این واحدهای تولید برق به مشترکان وام و تسهیلات پرداخت خواهد شد.

هوشنگ فلاحتیان در گفتگو با مهر در تشریح برنامه جدید ساخت و توسعه نیروگاه‌های برق خورشیدی در منازل و ساختمان‌های تجاری، اداری و مسکونی گفت: یکی از سیاست‌های کلان صنعت برق افزایش ظرفیت تولید برق از محل واحدهای تولید برق تجدید پذیر و پاک است.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با بیان اینکه در حال حاضر هیچ گونه محدودیتی برای طراحی، ساخت، نصب، راه اندازی و تامین صفحات برق خورشیدی در ساختمان‌های کشور وجود ندارد، تصریح کرد: این صفحات تولید برق خورشیدی در مقیاس یک کیلووات نصب و راه اندازی خواهد شد.

این مقام مسئول همچنین با اشاره به تخصیص تسهیلات بلاعوض به منظور ساخت و راه اندازی صفحات برق خورشیدی در ساختمان‌ها، بیان کرد: بر این اساس مشترکانی که تمایل دارند در محل زندگی خود صفحات خورشیدی نصب و برق تولید کنند تا سقف ۵۰ درصد هزینه را به صورت بلاعوض از وزارت نیرو دریافت خواهند کرد.

وی از آمادگی شرکت برق و وزارت نیرو به منظور خرید تضمینی برق این واحدهای کوچک خورشیدی از مشترکان خانگی خبر داد و افزود: وزارت نیرو آمادگی دارد برق تولیدی مشترکان خانگی از طریق صفحات خورشیدی را خریداری کند.

فلاحتیان با بیان اینکه متقاضیان برای راه اندازی صفحات خورشیدی می توانند به ادارات برق مراجعه کنند، تاکید کرد: تمامی مراحل نصب و راه اندازی این صفحات خورشیدی توسط متخصصان وزارت نیرو انجام می گیرد.

به گزارش مهر، مسئولان وزارت نیرو پیش از این تاکید کرده بودند: هر خانوار یا مشترک در تهران می تواند یک کیلووات برق تولیدی صفحات خورشیدی خریداری کند که هزینه نصب هر کیلووات آن حدود هشت میلیون تومان بوده و حدود چهار میلیون تومان آن را مشترکان پرداخت می‌کنند.

وزارت نیرو اخیرا به ‌منظور کاهش پیک مصرف برق در روزهای گرم تابستانی فراخوانی برای عرضه و فروش نیروگاه‌های برق خورشیدی در منازل، مجتمع‌های مسکونی، تجاری و حتی دانشگاه ها و مراکز علمی و پژوهشی را ارائه کرده اند. با اجرای این طرح علاوه بر کاهش پیک مصرف برق در روزهای گرم سال، قبض برق از سبد هزینه های خانوارهای دارنده نیروگاه برق خورشیدی هم حذف خواهد شد.

در همین حال، مسعود خانی مجري طرح‌‌های عوارض برق توانير پیشتر در گفتگو با مهر درباره فراخوان جدید وزارت نیرو برای عرضه و توزیع نیروگاه‌های برق خورشیدی در منازل، گفته بود: در اين طرح براي ۱۰ هزار مشترك خانگي، سامانه خورشيدي نصب خواهد شد و پيمانكاران موظف به ارائه خدمات گارانتي (ضمانت) به مشتركان و متقاضيان هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

مطالب سیویل وب را در کانال تلگرام سیویل وب دنبال کنید ♥

اشتراک گذاري در فيس بوک اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در توييتر اشتراک گذاري در google+ اشتراک گذاری در دیگ
کانال تلگرام سیویل وب

حمایت از ما