سیویل وب

سیویل وب

مرجع مهندسی عمران و معماری

کنگره تحولات نوین در صنعت ساختمان
کانال تلگرام سیویل وب

کنگره بین المللی دینامیک سازه، عمران و مقاوم سازی ساختار شهری

civilweb مزایای شرکت در کنگره: 1- امکان تعامل و همکاری رو در رو بین اساتید، صاحب نظران، مدیران و دست اندرکاران بخش هنر، معماری و شهرسازی کشور 2- رونمایی از مقالات پذیرفته شده در پایگاه سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی و سایر ژورنال های پشتیبان کنگره 3- ارائه گواهی حضور در کنگره برای شرکت کنندگان بدون مقاله با شرکت در ویدئو کنفرانس اینترنتی 4- عدم تفاوت بین گواهینامه های پذیرش مقاله برای شرکت کنندگان حضوری و غیر حضوری 5- ثبت نام از علاقه مندان جهت شرکت در کنگره به صورت حضوری وغیر حضوری 6- آشنایی با اساتید برجسته کشور و ده ها نماینده، کارفرما و سازمان در زمانی کوتاه 7- ارائه گواهی مقاله و لوح فشرده مقالات کنگره با درج تمامی مقالات پذیرفته شده 8- اهداء بسته کنگره شامل لوح فشرده مجموعه مقالات کامل به مقاله دهندگان 9- ارائه گواهی پذیرش، چاپ و ارائه مقاله برای مقاله دهندگان 10- صدور گواهی پذیرش مقاله به تعداد نویسندگان 11- اهداء تندیس و لوح تقدیر و جوایز نفیس 12- برگزاری پنل ها و کارگاههای تخصصی - جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه ورود به سایت کنگره کلیک کنید.

ورود به سایت کنگره...


Amir Sepahvand

دوره توجیهی پیش ورود به حرفه مهندسی برای مهندسان لرستانی برگزار شد

nezammohandesi

دوره توجیهی پیش از ورود به حرفه مهندسی عصر پنج شنبه با حضور مدیر مسکن و ساختمان اداره کل راه و شهرسازی لرستان، معاون مدیر عامل سازمان عمران شهر خرم آباد، رئیس کمیته آموزش سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان، رئیس شورای انتظامی سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان و برخی اساتید دانشگاه در محل سالن همایشهای جهاد کشاورزی لرستان برگزار شد[…]

در این دوره یک روزه مباحثی چون آشنایی با قوانین راه و شهرسازی، الزامات اداری، قوانین مربوط به شورای انتظامی، ماده 35، تاسیسات و آشنایی با قوانین شهرداریها توسط کارشناسان ارائه شد.

علیرضا صادقی مدیر عامل سازمان عمران شهر خرم آباد در جریان برگزاری این نشست با اشاره به اهمیت آشنایی مهندسان ناظر با طرح های جامع و تفصیلی شهرها اظهار داشت: طرح جامع شهرها استان در قالب یک کتابچه ضوابط وجود دارد که باید مهندسان با این ضوابط آشنایی داشته باشند.

وی با بیان اینکه طرح تفصیلی تکمیل کننده طرح های جامع و با جزئیات بیشتر است عنوان کرد: برخی از شهرهای استان دارای طرح جامع هستند ولی طرح تفصیلی ندارند.

صادقی با بیان اینکه طرح جامع جدید شهر خرم آباد تصویب شده، عنوان کرد: همچنین در حال حاضر طرح تفصیلی جدید شهر خرم آباد مراحل تهیه خود را طی می کند.

وی همچنین با تشریح موارد مندرج در پروانه ساختمانی افزود: پروانه ای که همه مراحل آن طی شده باشد ولی فاقد تاریخ و شماره باشد اعتباری ندارد و باید مهندسان ناظر به این موضوع توجه کنند.

صادقی عنوان کرد: هر مهندسی که به طراحی و نظارت اشتغال دارد باید در تهیه نقشه های ساختمان خواسته مالک را دیده و این خواسته ها را با ضوابط طرح جامع، تفصیلی و در برخی موارد طرح هادی مطابقت دهد و راهنمایی های لازم را برای تهیه نقشه قانونی داشته باشد.

وی همچنین بر ضرورت رعایت ضوابط معماری و شهرسازی توسط مهندسان ناظر تاکید کرد و گفت: اگر نقشه ای مغایر ضوابط تهیه شود شهرداری نسبت به عودت نقشه اقدام کرده و این امر موجب تاخیر در روند کار می شود.

صادقی همچنین با تشریح مفاد و مندرجات شناسنامه ساختمانی عنوان کرد: تاریخ و شماره، شهرداری منطقه، نوع کاربری ساختمان، تاریخ اتمام عملیات ساختمانی، مدت اعتبار پروانه برای شروع کار، مشخصات ملک و مالک، ابعاد مالکیت و … مواردی است که باید به طور دقیق توسط مهندسان ناظر چک شود.

وی با اشاره به کارکرد کمیسیون ماده 100 در شهرداری ها عنوان کرد: این کمیسیون کار کنترل بر ساخت و ساز و جلوگیری از تخلفات را انجام می دهد و یک اهرم اجرایی برای مقابله با تخلفات است.

صادقی از مهندسان ناظر خواست به طور مستمر گزارشهای مرحله ای خود را تسلیم شهرداریها کرده و ضمن ثبت گزارشها در دبیرخانه نسبت به گرفتن گواهی عدم خلاف در هر مرحله اقدام کنند و افزود: در صورتیکه گزارش تخلفات توسط مهندس ناظر در هر مرحله برای برخورد از سوی شهرداری داده شود قصور و اتهام از مهندس ناظر رفع می شود.

منبع:خبرگزاری مهر

مطالب سیویل وب را در کانال تلگرام سیویل وب دنبال کنید ♥

کنگره تحولات نوین در صنعت ساختمان
اشتراک گذاري در فيس بوک اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در توييتر اشتراک گذاري در google+ اشتراک گذاری در دیگ
کانال تلگرام سیویل وب

حمایت از ما