سیویل وب

سیویل وب

مرجع مهندسی عمران و معماری

 کنگره بین المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه
فرادرس
کانال تلگرام سیویل وب

سومین کنگره بین المللی معماری و شهرسازی معاصر خاورمیانه

civilweb مزایای شرکت در کنگره: 1- امکان تعامل و همکاری رو در رو بین اساتید، صاحب نظران، مدیران و دست اندرکاران بخش هنر، معماری و شهرسازی کشور 2- رونمایی از مقالات پذیرفته شده در پایگاه سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی و سایر ژورنال های پشتیبان کنگره 3- ارائه گواهی حضور در کنگره برای شرکت کنندگان بدون مقاله با شرکت در ویدئو کنفرانس اینترنتی 4- عدم تفاوت بین گواهینامه های پذیرش مقاله برای شرکت کنندگان حضوری و غیر حضوری 5- ثبت نام از علاقه مندان جهت شرکت در کنگره به صورت حضوری وغیر حضوری 6- آشنایی با اساتید برجسته کشور و ده ها نماینده، کارفرما و سازمان در زمانی کوتاه 7- ارائه گواهی مقاله و لوح فشرده مقالات کنگره با درج تمامی مقالات پذیرفته شده 8- اهداء بسته کنگره شامل لوح فشرده مجموعه مقالات کامل به مقاله دهندگان 9- ارائه گواهی پذیرش، چاپ و ارائه مقاله برای مقاله دهندگان 10- صدور گواهی پذیرش مقاله به تعداد نویسندگان 11- اهداء تندیس و لوح تقدیر و جوایز نفیس 12- برگزاری پنل ها و کارگاههای تخصصی - جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی دکمه ورود به سایت کنگره کلیک کنید.

ورود به سایت کنگره...


Amir Sepahvand

استاندارد 2800 آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله

استاندارد 2800

آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله ، استاندارد 2800 ویرایش چهارم

پیشگفتار استاندارد 2800:

زلزله از پدیده های طبیعی بوده که در طول تاریخ حیات بشر بارها انسان را به وحشت انداخته و باعث تخریب شهر ها و روستا ها،همراه با تلفات انسانی شده است. در راستای عزم ملی و برنامه های دولت برای کاهش خسارات وارده این پدیده دهشتناک نقش موثر و سازنده ” آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله ” در ترویج ساخت و ساز ایمن بر هیچکس پوشیده نیست.

گذشت چند سال از تصویب و اجرای ویرایش سوم استاندارد 2800 ایران و وقوع زمین لرزه های شدید در ایران و سایر نقاط جهان، موجب شد تغییراتی در آیین نامه های طراحی ساختمان در مقابل زلزله به وجود آید که در این رویکرد ، بازنگری و اصلاح ویرایش های مختلف این آیین نامه ها را نیز اجتناب ناپذیر کرده می سازد.به همین دلیل تجدید نظر و بازنگری این آیین نامه ها در هر پنج سال باید صورت بپذیرد و کلیه فعالیت های مطالعاتی و برسی های علمی و فنی در این خصوص با هدف ((بروزرسانی آیین نامه متناسب با روش های تحلیلی ، طراحی و ساخت و ساز کشور با در نظر گرفتن خطرات ناشی از وقوع حوادث ، همچنین با بهره گیری از پیشرفت های علمی ، دستاورد های مطالعاتی – تحقیقاتی بومی و جهانی )) طراحی و برنامه ریزی شود.

در ویرایش چهارم استاندارد 2800 با گذراندن یک تجربه کاری ، سیاست های  اجرایی زیر برای انجام مراحل مختلف بازنگری در نظر گرفته شده است.

1-ابهام زدایی و پاسخ به سوالات کلیه طراحان و مهندسانی که از سال 1386 با ویرایش سوم آیین نامه 2800 محاسبات و تحلیل  و طراحی سازه های مقاوم در برابر زلزله را انجام داده اند.

2-استفاده از دستاورد های مطالعاتی و پژوهشی انجام گرفته توسط محققان و استادان در خصوص مسائل خاص مربوط به وضعیت لرزه خیزی و ساخت و ساز کشور.

3-لحاظ کردن تغییرات لازم در مباحث مختلف آیین نامه با توجه به افزایش دانش و فناوری علم زلزله شناسی و مهندسی زلزله در سطح جهان با بهره گیری از آیین نامه های معتبر زلزله.

فصول استاندارد 2800

فصل اول: کلیات

فصل دوم: حرکت زمین

فصل سوم: ضوابط طراحی لرزه ای سازه ها

فصل چهارم: ضوابط طراحی لرزه ای اجزای غیر سازه ای

فصل پنجم: ضوابط طراحی لرزه ای سازه های غیر ساختمانی

فصل ششم: الزامات ژئوتکنیکی

فصل هفتم: ضوابط ساختمان های با مصالح بنایی کلاف دار

پیوست 1: درجه بندی خطر نسبی زلزله در شهرها و نقاط مهم ایران

پیوست 2:راهنمای انجام تحلیل غیر خطی

پیوست 3: اثر P-Δ

پیوست 4:دیافراگم ها

پیوست 5: اندرکنش خاک و سازه

پیوند به بیرون:مرکز تحقیقات راه ، مسکن وشهرسازی

مطالب سیویل وب را در کانال تلگرام سیویل وب دنبال کنید ♥

اشتراک گذاري در فيس بوک اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در توييتر اشتراک گذاري در google+ اشتراک گذاری در دیگ
کانال تلگرام سیویل وب

حمایت از ما